Во интернет кафе во тетовско Милетино запленети три покер апарати

При увид во интернет кафе во тетовското село Милетино во сопственост на 51- годишниот Д.Ј од истото село полициски службеници од СВР Тетово вчера пронашле и со потврда одзеле три покер апарати на кои нелегално се приредувале игри на среќа.

Увидот, како што информира МВР, бил спроведен о периодот од 21 до 23 часот по претходно добиени сознанија дека на нелегален начин се организираат игри на среќа.

По документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

14.02.2018 - 12:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа