Во вашиот двор еден детаљ привлекува несреќа: Ова не е препорачливо да го имате во градината

Фенг Шуи објаснува што ви е потребно за во својот дом да привлечете позитивна енергија, добро здравје и успех во кариерата.

Ситеправиме различни грешки во организацијата на просторот и на овој начин привлекуваме негативна енергија.

Едно од правилата а уредување на градината според Фенг Шуи трдицијата се однесува на стазата во дворот.

staza1

Стазата која претставува права линија и се распространува под прави агли привлекува негативна енергија.

Затоа, се советува стазата во дворот да биде свиена, бидејќи тоа е симбол за долг живот и го ослободува протокот на позитивна енергија низ вашиот двор и градината.

Кога правите стаза во дворот, се советува таа да биде во вид на поток во природа.

staza5

 

 

 

17.05.2018 - 08:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа