Вонредна состојба во Бања Лука: Забрането излегување, на граѓаните им е наредено да ги спуштат ролетните

 

Поради посетата на Валентина Матвиенко во Бања Лука, денеска е прогласена вонредна состојба. 

На граѓаните им е ограничено движењето по улиците, забрането е точење алкохол, а на одредени места, како што пишуваат босанските медиуми, наредено е да се спуштат ролетните на домовите.

Забрането е извршување и градежни работи и работа на дел од локалите.

Посетата на Русинката крена голема прашина.

 

 

 

24.04.2018 - 17:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега