За помалку од 6 месеци горивата поскапеа и за 14 денари по литар

Бензините и дизелот од полноќ поскапуваат за 1 денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Според регулаторот, дизелот од полноќ ја помина границата од 60 денари за литар и ќе се точи за 60,5 денари.

ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе чини 67,5 денари за литар а ЕУРОСУПЕР БС 98 69,5 денари.

За помалку од 6 месеци горивата поскапеа и за 14 денари по литар.

 

 

 

22.01.2018 - 14:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа