Заев контра Османи: Не може оваа работа со рокови

 

Премиерот Заев контра потпретседателот на Владата Бујар Османи за Законот за јазици.
По ултиматумот кој Османи му го испорача на Претседателот Иванов дека ако за неколку дена не го потпише Законот за јазици ќе се најде начин да го заобиколат, првиот човек во Владата вели дека тоа не може така со рокови.
Според Заев, се бара начин дали постои можност законот да стапи на сила без потписот на Иванов но дека такво решение се уште не е донесено. 

 

 

 

16.04.2018 - 14:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа