Загаденоста во Скопје урива рекорди - каде е најзагадено вечерва

 

Висока загаденоста на воздухот вечерва во Скопје.

Најзагадено е во Ректорат каде концентрацијата на ПМ10 честичките е 520, како и во скопски Карпош.

Загадено е во сите скопски населби.

 

 

 

13.12.2017 - 21:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа